VIDEO: Calificare nebuna, nebuna pentru Atletico in sferturi, dupa penaltyuri: 16 lovituri executate, 15 transformate. Atletico 0-0 (8-7) PSV | City 0-0 Dinamo Kiev. Miercuri: Bayern - Juve, Barca - Arsenal

Fazele

Calificare nebuna, nebuna la loviturile de la 11 metri pentru Atletico. Nu mai putin de 16 penaltyuri s-au batut!

De la Atletico au marcat: Griezmann, Gabi, Koke, Saul Nieguez, Fernando Torres, Gimenez, Felipe Luis si Juanfran.

Pentru PSV au inscris: Van Ginkel, Guardado, Propper, Bruma, Moreno, Lestienne, Arias. Singurul care a ratat a fost Luciano Narsingh.

Min 120 - Doua reprize in care cele doua echipe nu au vrut sa riste! Urmeaza lovituri de departajare!

Min 90 - Fluier de final! Urmeaza prelungiri

Min 89 - Ultima schimbare la gazde: iese Godin, intra Hernandez

Min 87 - Schimbare la PSV: iese Locadia, intra Lestienne

Min 75 - Torres incearca un lob de geniu de la marginea careului, dar mingea cade pe plasa

Min 75 - Schimbare la PSV: iese Willems, intra Brenet

Min 75 - Schimbare la Atleti: iese Ferreira Carrasco, intra Kranevitter

Min 56 - Schimbare la Atletico: iese Fernandez, intra Fernando Torres

Min 15 - Griezmann are o ocazie uriasa, dar suteaza in portarul Zoet din cativa metri

Min 7 - Schimbare la City: iese Kompany, accidentat, intra Mangala

INFO | Centralul partidei este Ovidiu Hategan. Acesta este ajutat de Alexandru Tudor, Coltescu, Octavian Sovre si Sebastian Gheorghe. Radu Ghinguleac este rezerva

Echipele

23:05 15 Mar

Atentie, fluiera Hategan :)

O faza amuzanta a avut loc la meciul Manchester City - Dinamo Kiev, avandu-l ca protagonist pe Ovidiu Hategan. Yaya Toure a incercat sa aiba un dialog la un moment dat cu arbitrul, reclamand un fault tare facut de Antunes, de la Dinamo Kiev. Hategan, care vazuse faza, s-a hotarat sa-i arate cartonasul galben lui Antunes si a fluierat tare pentru a-l chema pe acesta.

Numai ca Hategan a fluierat chiar in urechea lui Yaya Toure, care si-a pierdut pentru cateva secunde orientarea :)

20:10 15 Mar

Juve, fara trei piese piese grele cu Bayern

Atacantul Paulo Dybala si mijloca?ul Claudio Marchisio de la Juventus Torino sunt indisponibili pentru meciul retur cu Bayern Munchen, programat miercuri in optimile de finala ale Ligii Campionilor.

Dybala si Marchisio nu au efectuat antrenamentul de luni din cauza unor probleme musculare, a anuntat campioana Italiei.

Fundasul Giorgio Chiellini, care a ratat si meciul tur (2-2), este de asemenea incert pentru meciul de pe Allianz Arena. Argentinianul Dybala va reveni pe teren la meciul derby de duminica cu Torino, in timp ce italianul Marchisio va absenta circa trei saptamani.

10:01 15 Mar

Atletico Madrid - PSV este cel mai atractiv meci al serii in UEFA Champions League. Dupa 0-0 in Olanda, PSV merge pe Vicente Calderon in cautarea primei victorii pe pamant spaniol.

Miza este un loc in sferturi, acolo unde Atletico a fost prezenta in ultimele doua sezoane de Liga.

Atletico Madrid - PSV se vede la Sport.ro, ora 21:45.

In celalalt meci al serii, Manchester City o intalneste pe teren propriu pe Dinamo Kiev. Dupa 3-1 in tur, englezii sunt mari favoriti pentru calificarea in sferturi.

Manchester City - Dinamo Kiev este transmis in direct de DolceSport 2.

Meciurile de miercuri:
Barcelona - Arsenal // DolceSport 1
Bayern Munchen - Juventus // DolceSport 2

REZUMATELE SE VAD LA SPORT.RO, 23:50

300x250
Analiștii militari, despre răspunsul Israelului la atacul cu drone de sâmbătă: „Limitat și strict simbolic”