O de la Ocampos și de la OUT din Champions League! Sevilla, eliminată după ce a condus cu 2-0! Gafă uriașă a atacantului
![O de la Ocampos și de la OUT din Champions League! Sevilla, eliminată după ce a condus cu 2-0! Gafă uriașă a atacantului Sevilla Champions League lucas ocampos psv](https://res.sport.ro/assets/sport/2023/11/29/image_galleries/799390/o-de-la-ocampos-si-de-la-out-din-champions-league-sevilla-eliminata-dupa-ce-a-condus-cu-2-0-gafa-uriasa_2_1_size6.jpg)
Sevilla a jucat pe teren propriu cu PSV în a cincea rundă a grupelor UEFA Champions League, scor 2-3.
Câștigătoarea Europa League a deschis scorul pe stadionul Ramon Sanchez Pizjuan, după golul marcat de Sergio Ramos, reușita cu numărul 10.000 din istoria UEFA Champions League. Sevilla a mai „lovit” o dată, imediat în startul reprizei secunde, prin En Nesyri.
Ibericii păreau că se îndreaptă spre o victorie, care îi mențineau în lupta pentru calificarea în optimile UEFA Champions League. Cu toate astea, Sevilla a rămas în inferioritate numerică, după ce Ocampos a văzut al doilea cartonaș galben în decurs de trei minute și a fost eliminat.
PSV a întors scorul cu Sevilla, care e OUT din Champions League
Eliminarea lui Ocampos a fost decisivă pentru Sevilla, în revenirea lui PSV. Saibari a redus din diferență la un minut după ce atacantul a văzut cartonașul roșu, iar în minutul 81, Vertessen l-a forțat pe Gudelj să trimită balonul în propria poartă.
Oaspeții au reușit să dea lovitura în prelungirile partidei, prin Pepi, iar Sevilla a ratat astfel orice șansă de calificare în optimile UEFA Champions League.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News