Asta inseamna sa ai clasa! Gestul facut de Lukaku, autor al unei duble cu PSG, in timp ce colegii sai se bucurau pe Parc des Princes!

PSG Manchester United Presnel Kimpembe Romelu Lukaku uefa champions league Liga Campionilor Asta inseamna sa ai clasa! Gestul facut de Lukaku, autor al unei duble cu PSG, in timp ce colegii sai se bucurau pe Parc des Princes!
Data publicarii: Joi 07 Martie 2019, 10:49
Data actualizarii: Joi 07 Martie 2019, 14:56

Manchester United a produs minunea si a intors soarta calificarii in sferturile UCL dupa 3-1 pe Parc des Princes, contra lui PSG.

Manchester United a intors infrangerea cu 0-2 suferita pe Old Trafford in fata lui PSG. Englezii condusi de Ole Gunnar Solskjaer s-au impus dramatic cu 3-1 pe Parc des Princes si au obtinut calificarea in sferturile UEFA Champions League!

Lukaku, cu o dubla, si Rashford, dupa un penalty transformat in minutul 90+3, au fost eroii lui Manchester United.

Golul calificarii lui United a venit dintr-un penalty acordat cu ajutorul VAR de arbitrul sloven Damir Skomina. Presnel Kimpembe a facut hent in propriul careu in prelungirile partidei, el blocand cu mana un sut trimis de Diogo Dalot.

Lukaku, gest de mare clasa

Jucatorii lui Manchester United au declansat nebunia imediat dupa fluierul de final al partidei. Paul Pogba a sarit din tribune, dupa ce a vazut meciul alaturi de Patrice Evra.

Unul dintre remarcati a fost, insa, Romelu Lukaku, fotbalist care s-a dus "glont" la Presnel Kimpembe. In timp ce colegii sai se bucurau, Lukaku a mers sa-l consoleze pe fundasul lui PSG.