"Sa va duceti dracului!" Neymar a explodat dupa ce PSG a fost eliminata din Liga si nu s-a mai stapanit! Tinta numarul 1: arbitrii VAR

Neymar Liga Campionilor Manchester United PSG uefa champions league Liga Campionilor "Sa va duceti dracului!" Neymar a explodat dupa ce PSG a fost eliminata din Liga si nu s-a mai stapanit! Tinta numarul 1: arbitrii VAR
Data publicarii: Joi 07 Martie 2019, 09:45
Data actualizarii: Joi 07 Martie 2019, 09:54

PSG a pierdut cu 1-3 pe Parc des Princes in fata lui Manchester United si paraseste din nou Liga Campionilor inca din faza optimilor. Neymar, care nu a jucat, s-a enervat rau la final.

Manchester United a produs minunea fara mai multi titulari. Rashford a fost eroul englezilor dupa ce a marcat golul calificarii in minutul 90+3, dintr-un penalty. Lukaku, cu o dubla, a marcat celelalte doua goluri ale lui Manchester pe Parc des Princes.

Neymar: Unde e hentul? (...) Sa va duceti dracului

Neymar a urmarit PSG - Manchester United din tribune si a trait meciul la intensitate maxima. La final, el s-a dezlantuit. Suparat din pricina eliminarii formatiei sale, acesta si-a atintit furia catre arbitrii.

Damir Skomina a acordat un penalty pentru United in minutul 90+2, dupa un sut al lui Diogo Dalot in bratul lui Presnel Kimpembe. Skomina a luat decizia dupa cateva zeci de secunde de analiza a reluarilor video.

"Este o rusine!", a scris mai intai Neymar pe Instagram.

"UEFA alege patru oameni care nu stiu nimic despre fotbal sa vada faza video in slow motion...hentul nu exista!

Cum faci hent cu spatele? Aahh...duceti-va dracului", a tunat apoi brazilianul, potrivit Goal.com!

Echipele calificate pana acum in sferturile UCL

Manchester United s-a alaturat altore trei echipe calificate pana acum in sferturile UEFA Champions League. Ajax, Porto si Tottenham au obtinut si ele biletele pentru sferturi.