"Am rămas uimit. Aici cred că s-a oprit filmul!" Ce a remarcat Duckadam în meciul Young Boys - CFR 3-1

Helmut Duckadam CFR Cluj Marius Sumudica Liga Campionilor Duckadam, surprins de modul în care au evoluat ardelenii în actul secund al meciului din Elveția
Data publicarii: Miercuri 11 August 2021, 09:21
Data actualizarii: Miercuri 11 August 2021, 09:31
CFR Cluj a fost învisă, miercuri, în deplasare, cu scorul de 3-1 (3-1), de Young Boys Berna, în manşa a doua a turului al treilea preliminar al Ligii Campionilor. După 1-1 în tur, campioana României părăseşte competiţia şi va evolua în play-off-ul Ligii Europa, cu Steaua Roşie Belgrad.

Helmut Duckadam, fostul mare portar al Stelei, și-a exprimat surprinderea după ce a văzut evoluția ardelenilor din actul secund al meciului din Elveția.

Eroul de Sevilla spune că se aștepta ca formația lui Marius Șumudică să forțeze în partea a doua a confruntării cu Young Boys.

Duckadam: "Aici e nivelul nostru, am rămas uimit"

”Ce m-a surprins în repriza a doua este că CFR n-a reușit să forțeze, să marcheze un gol, să ajungă la un 3-2, să mai aibă șanse la prelungiri. Aici cred că s-a oprit filmul. CFR n-a putut să forțeze.

Aici e nivelul nostru. Am rămas uimit. Totuși, ai pauză. Ai greșit, ești condus cu 3-1. Nici Young Boys n-a mai forțat în repriza a doua, dar de ce nu forțezi tu? Aici cred că e neputință!”, a declarat Helmut Duckadam, pentru Digisport.

CFR Cluj a fost eliminată de Young Boys Berna din al treilea tur al preliminariilor Champions League. Campioana României a pierdut pe terenul lui Young Boys, 3-1, după ce meciul tur s-a încheiat 1-1. Omrani a deschis scorul rapid, în minutul 4, însă bucuria ardelenilor nu a ținut mult.

Elvețienii au înscris de două ori în doar două minute, iar înainte de pauză au mai marcat o dată.  Șumudică a primit o lovitură în minutul 63, când Păun a văzut al doilea galben la doar șase minute distanță și a fost eliminat.