885 de zile in EXIL! Drogba a marcat iar pentru Chelsea, pentru prima data de la seara magica din finala Ligii cu Bayern! VIDEO

Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 22 Octombrie 2014, 07:51
Data actualizarii: Miercuri 22 Octombrie 2014, 07:54

Ivorianul a marcat iarasi pentru Chelsea in Liga Campionilor, in victoria istorica, 6-0 cu Maribor.

Chelsea si-a batut recordul de scor in Champions League. Englezii au dat un set la 0 in meciul cu Maribor, iar Drogba si-a trecut numele pe lista marcatorilor.

Ivorianul a inscris iarasi pentru Chelsea dupa seara magica din 2012, cand echipa londoneza a castigat pentru prima data in istorie trofeul Champions League, dupa 1-1 in 120 de minute, si 4-3 la lovituri de departajare.

Drogba a marcat golul de 2-0 din penalty, dupa ce intrase cu cateva minute mai inainte in locul lui Rami, accidentat.