Daniel Oprita otelul Steaua Steaua - Otelul Liga 2
Data publicarii: Duminica 07 Mai 2023, 16:47
Data actualizarii: Duminica 07 Mai 2023, 16:47

Meciul dintre Steaua și Oțelul Galați s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Bogdan Chipirliu a deschis scorul, în minutul 54, din penalty, dar Steaua nu a reușit să mențină rezultatul până la final. Cisotti a restabilit egalitatea în minutul 89 după ce a fost scăpat din marcaj de defensiva lui Daniel Oprița.

La final, cei doi antrenori au avut un schimb de replici de la distanță, după cum se poate observa din imaginile surprinse de camerele TV. Dorinel Munteanu a fost cel care a ieșit din zona tehnică pentru a se apropia de antrenorul Stelei, iar arbitrul a intervenit pentru a-l calma pe tehnicianul de la Oțelul.

Chiar dacă dialogul tensionat a putut fi observat cu ușurință, momentul s-a încheiat cu o strângere de mână și cu o îmbrățișare între cei doi foști colegi de la FCSB.