Data publicarii: Sambata 03 Decembrie 2022, 13:37
Data actualizarii: Duminica 04 Decembrie 2022, 08:44

Toate rezultatele din etapa a 16-a din Liga 2, sezonul 2022-2023.

FC Brașov - Dinamo 0-2

Minutul 90+4: FINAL! Dinamo câștigă la Brașov și urcă pe locul opt, la doar două puncte de zona de play-off.

Minutul 63: GOOOL Dinamo! Iulian Roșu reușește ”dubla” cu un șut superb, cu piciorul stâng, din afara careului.

• Deniz Giafer / Dinamo

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: PAUZĂ!

Minutul 30: Iulian Roșu execută o lovitură liberă de pe partea stângă, trimite plasat, dar mingea trece puțin peste bara transversală a porții adverse.

Minutul 15: GOOOL Dinamo! Vasile Buhăescu transformă de la 11 metri, cu un șut plasat, în partea stângă a portarului. Goalkeeper-ul Brașovului a plonjat în partea opusă.

Minutul 13: Penalty pentru Dinamo! Iulian Roșu este faultat în careu și centralul arată punctul cu var.

Minutul 1: Fluier de start la Brașov!

CSA Steaua a remizat împotriva celor de la Gloria Buzău, scor 1-1, dar este în continuare pe primul loc în eșalonul secund, cu 32 de puncte. Pe locul doi este Unirea Slobozia, cu 29 de puncte, care a pierdut deja în această etapă cu Concordia Chiajna, scor 1-0.

Dinamo va juca astăzi pe terenul celor de la FC Brașov. ”Câinii” au coborât pe locul 12 după eșecul din ultima etapă, de la Iași, iar dacă nu vor reuși să câștige împotriva echipei lui Dan Alexa vor ieși complet din calculele pentru calificarea în play-off.

Echipa lui Ovidiu Burcă are 21 de puncte și este la egalitate cu CSC Șelimbăr și CSM Slatina. Echipa care ocupă ultimul loc de play-off este Gloria Buzău, cu 26 de puncte.