Poli Iași - Steaua Alexandru Musi FCSB Poli Iasi Steaua Liga 2
Data publicarii: Miercuri 10 Mai 2023, 20:44
Data actualizarii: Miercuri 10 Mai 2023, 21:35

Împrumutat de FCSB la Poli Iași până la finalul acestui sezon, Alexandru Musi (18 ani) a făcut show în meciul cu Steaua.

Alexandru Musi s-a distrat cu apărarea Stelei!

La scorul de 3-1, mijlocașul ofensiv a driblat un adversar și a tras puternic, pe jos, fără nicio șansă pentru Dincă.

În minutul 72, Musi a dus scorul la 5-1 după ce a reluat, din careul de șase metri, o minge trimisă de Harrison prin fața portarului Stelei.

• După acest meci, Musi a ajuns la patru reușite pentru cei de la Poli Iași, în toate competițiile, în 18 partide.

Mijlocașul a fost împrumutat de FCSB în Copou pentru a prinde mai multe minute. 200.000 de euro este cota de piață a fotbalistului născut la București, potrivit site-urilor de specialitate.

După ce și-a asigurat promovarea matematică în Liga 1, Poli Iași a reușit să obțină, matematic, primul loc din eșalonul secund, cu două etape înainte de finalul sezonului.