Golul anului in Romania vine din Liga 2! Executie fabuloasa a lui Romario Moise: poate castiga trofeul Puskas

Romario Moise liga 2 uta Liga 2
Data publicarii: Duminica 27 Octombrie 2019, 16:16
Data actualizarii: Duminica 27 Octombrie 2019, 16:18

Romario Moise, jucator imprumutat de Astra la UTA, a reusit executia sezonului in Romania.

Moise a marcat un gol absolut fabulos, din foarfeca de la 16 metri, reusita ce a adus victoria aradenilor in minutul 90+1. Moise poate candida fara emotii si ar putea chiar castiga Trofeul Puskas, distinctie oferita fotbalistului care marcheaza cel mai spectaculos gol.

Moise a facut unul dintre cele mai bune meciuri ale carierei: i-a pasat lui Rus in minutul 2, la primul gol al celor de la UTA, si a inscris un alt gol magnific, din lovitura libera, in minutul 23.

Gratie evolutiei lui Moise, UTA a castigat in deplasarea de la Resita, scor 3-2.

sursa foto: DigiSport