CSA Steaua - Csikszereda 0-4. Ciucanii au făcut instrucție cu echipa lui Daniel Oprița

CSA Steaua - Csikszereda csa steaua Csikszereda Daniel Oprita Liga 2 Daniel Oprița
Data publicarii: Marti 23 August 2022, 20:58
Data actualizarii: Marti 23 August 2022, 20:58

CSA Steaua a oferit un eșec dureros pe teren propriu, scor 0-4 cu Csikszereda Miercurea Ciuc, în etapa a treia din sezonul regulat din Liga 2.

Ciucanii au deschis scorul încă din minutul 15, prin Gal-Andrezly, care s-a distrat cu apărarea echipei lui Daniel Oprița. Golul de 2-0 a venit în prelungirile primei reprize, prin Jebari, care a finalizat un contraatac cu un șut pe jos.

Csikszereda a marcat și după pauză. Gal-Andrezly a șutat spre poartă, mingea a fost respinsă de Dincă, dar același Jebari nu a ratat din interiorul careului. Scorul a fost stabilit de Richard Jelena în minutul 84, cu un șut din afara careului.

În urma acestui rezultat, CSA Steaua a rămas pe locul zece, cu patru puncte, în timp ce Csikszereda a urcat pe locul 12, cu trei puncte. Pentru ciucani a fost prima victorie din acest sezon de Liga 2.

În următoarea etapă, CSA Steaua va juca în deplasare, la Dumbrăvița, iar Csikszereda va juca pe teren propriu cu FC Buzău.