csa steaua FCSB mosistea ulmu penalty promovare Liga 2 A fost sau nu penalty? Inca o faza controversata in favoarea Stelei la barajul cu Mostistea Ulmu! Conducerea oaspetilor a reclamat decizia arbitrului
Iosif Pintilie
Data publicarii: Sambata 15 Mai 2021, 13:23
Data actualizarii: Sambata 15 Mai 2021, 13:47

CSA Steaua a primit o lovitura de la 11 metri in minutul 66 al partidei cu Mostistea Ulmu.

Oaspetii au protestat, considerand ca interventia asupra lui Emilian Pacionel a avut loc in afara careului, insa centralul a aratat punctul cu var. Imaginile nu sunt clare, insa patronul lui Ulmu, Vasile Tarsolea, le-a spus elevilor sai, dupa ce a consultat imaginile, ca nu a fost penalty. Meciul a fost intrerupt 3 minute.

• A fost sau nu penalty? Inca o faza controversata in favoarea Stelei la barajul cu Mostistea Ulmu! Conducerea oaspetilor a reclamat decizia arbitrului

Suparati inca din meciul tur, atunci cand CSA Steaua a beneficiat de un penalty inventat, cei de la Ulmu s-au agatat de fiecare faza controversata a arbitrului pentru a face presiune.

Pacionel a transformat si a declansat scandalul. In minutul 78, antrenorul lui Mosistea le-a cerut baietilor sai sa paraseasca terenul: "Hai acasa! Hai sa plecam. Gata, iesiti de pe teren! Jucam in alta tara", a strigat acesta.

CSA Steaua s-a impus cu 2-0 si s-a calificat in finala barajului de promovare. Maine se joaca returul dintre FCSB 2 si CS Afumati.