RAPID A PROMOVAT matematic in Liga I, dupa 2-2 cu echipa lui Lacatus! TAS va anunta oficial care e viitorul clubului

Rapid CSMS Iasi Liga 2 Seria 1
Data publicarii: Sambata 31 Mai 2014, 18:04
Data actualizarii: Sambata 31 Mai 2014, 18:04

Rapid a reusit astazi sa promoveze matematic in Liga I, dar TAS trebuie sa decida care va fi viitorul clubului.

Rapid a facut 2-2 in Giulesti cu CSMS Iasi, reusind sa obtina matematic promovarea in Liga I. Coman a marcat ambele goluri, in minutelee 36 si 89. Pentru CSMS Iasi, echipa deja promovata, au marcat Olah, in minutul, 77 si Onofras, in minutul 82.

Comisia de Apel a Sistemului National de licenţiere a respins, in data de 17 mai, dosarul Rapidului privind acordarea licentei pentru sezonul 2014-2015, decizia fiind definitiva si executorie pe plan national. Ultima cale de atac este Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne. In cazul în care Rapid primeste un raspuns negativ si de la TAS, in Liga I va promova in locul sau FC Clinceni.