Vezi pasele de gol ale lui Mutu in Fiorentina 3-1 Progresul!

Data publicarii: Joi 07 August 2008, 12:57
Data actualizarii: Joi 07 August 2008, 18:06

Dupa Otopeni cu Anderlecht si Urziceni cu Celtic, a venit randul Progresului sa dea piept cu un nume mare al Europei. Fiorentina a invins Progresul lui Sumudica, cu scorul de 3-1.

2.000 de italieni au fost prezenti la Viareggio sa vada la lucru echipa lui Mutu. Printre ei s-a regasit si selectionerul squadrei azzura, Marcelo Lippi.

Kuzmanovic a deschis scorul pentru Fiorentina in minutul 3, insa Costescu a egalat rapid pentru echipa din Parcul cu platani, in minutul 12. Dupa pauza, superstarul transferat de Prandelli vara aceasta de la Milan, Gilardino a adus Fiorentina in avantaj, in minutul 50, dupa ce arbitrul anulase un gol romanului Mutu. In minutul 79, Pazzini a blocat tabela la 3-1.

Mutu a fost extrem de nervos pe tot timpul partidei si a fost inlocuit in minutul 63 cu Osvaldo.