„Sunt ăla, Van Dijk? E penibil”. Denis Ciobotariu a răbufnit după înfrângerea cu FCSB

Sepsi - FCSB denis ciobotariu Superliga Superliga
Data publicarii: Luni 24 Octombrie 2022, 23:52
Data actualizarii: Luni 24 Octombrie 2022, 23:53

Sepsi nu a putut s-o învingă pe FCSB pe teren propriu, scor 0-1.

Din articol

Denis Ciobotariu a vorbit după meci despre penalty-ul pe care l-a cauzat, după ce l-a tras după el pe Andrea Compagno, iar centralul a arătat punctul cu var.

Fotbalistul lui Sepsi a fost un car de nervi și a evidențiat faptul că nu ar fi fost penalty. Totodată, Ciobotariu a dat vina pe arbitraj, specificând că nu a intervenit tehnologia VAR.

„Penibil. Efectiv penibil. El vine, protejează, se folosește de brațe, îmi dă cu cotul pe față și e penalty. L-am și întrebat, ce-ai dat? Penalty... Eu credeam că pentru noi.

La noi a stat cinci minute să analizeze. Cu ei vorbeau, iar la noi galben. Venim și vorbim de fiecare dată. Cu CFR, la fel: sânge atâta, are gaură. Cu Farul nu erau linii să tragă la Tudorie. Păi și pentru ce mai avem VAR?

E urât, ne chinuim toată săptămâna, jucăm fotbal frumos, într-adevăr, nu băgăm mingea în poartă. Dar de ce nu dai penalty dacă e penalty?

Uite am reluarea în față (n.r. faultul la Compagno care a generat penalty). Dacă cineva zice că eu cu mâna mea să-l întorc invers, înseamnă că sunt supraom. Sunt ăla, Van Dijk? Pe bune, e de râs”, a spus Ciobotariu după meci.

Sepsi OSK - FCSB 0-1

Sepsi a început tare duelul cu FCSB. În secunda 40, Ștefănescu a fost aproape de a deschide scorul, însă a lovit extrem de slab balonul.

Covăsnenii au avut din nou șansa de a debloca tabela. Centralul a arătat punctul cu var în minutul 26, dar Tudorie a tras slab, iar Târnovanu a parat lovitura.

În partea a doua a meciului, FCSB a beneficiat și ea de o lovitură de la 11 metri. Andrea Compagno l-a trimis "la colț" pe Niczuly și a fructificat cu lejeritate.

Partida s-a încheiat cu Sepsi în atac, însă covăsnenii nu au reușit nici în ultimul ceas să restabilească egalitatea. FCSB s-a impus, astfel, cu 1-0.