„Nu am putut să dorm!” Adrian Mititelu, distrus după meciul cu FCSB: „Toți jucătorii au fost ridiculizați”

Adrian Mititelu FCSB FCU Craiova Superliga Adrian Mititelu
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Luni 17 Iulie 2023, 17:17
Data actualizarii: Luni 17 Iulie 2023, 17:23

Adrian Mititelu nu și-a ascuns supărarea după meciul pierdut de echipa sa în fața vicecampioanei FCSB.

Patronul lui FCU a dezvăluit că nu a putut să doarmă în noaptea de după partidă, supărat pe jocul prestat de echipa sa, care a fost dominată la toate capitolele.

„Nu am putut să dorm și dacă nu am dormit deloc… Obosit așa… Am fost foarte supărat. A trecut înfrângerea. (n.r. - Lăsați, că dacă puneați la inimă tot ce s-a întâmplat în anii ăștia…) Eram de mult lângă Balaci (n.r. – râde).

Nu am putut să dorm deloc. M-a râcâit și meciul și situația asta, care m-a dat peste cap. Noi știam că vom mai avea un meci foarte greu. Știam că ei au un plus de meciuri amicale. Ei au avut ritm. Pe noi plecarea lui Janeiro ne-a dat peste cap, a trebuit să schimbăm puțin programul și jocurile și am pierdut două jocuri din calendar.

Și așa pauza e mică. Dacă nu îți faci jocurile e greu. Și am întâlnit și cea mai în formă echipă la început de campionat. Dar nu înfrângerea m-a dezamăgit, că până la urmă am jucat cu o echipă care oricând te poate bate. În prima repriză nu am contat, diferența a fost foarte mare.

Toți jucătorii au fost ridiculizați. Ce și-a propus echipa nu a ieșit nimic. Nu îi puteam bate niciodată aseară”, a spus Adrian Mititelu, potrivit Fanatik.

FCU Craiova - FCSB, scor 1-3

FCSB a învins-o pe FC U Craiova cu scorul de 3-1 (2-0), duminică seara, în deplasare, la Târgu Jiu, într-un meci din etapa inaugurală a Superligii.

Oaspeţii au deschis scorul repede, prin David Miculescu (8), în urma unui corner, apoi Florinel Coman a majorat diferenţa (17 - penalty), după ce tot el fusese faultat de portarul Robert Popa. FCSB a înscris al treilea gol prin francezul Malcom Edjouma (60), din pasa lui Andrei Cordea, ambii intraţi la pauză.

Golul de onoare al oltenilor a fost reuşit de belgianul Sekou Sidibe (74 - penalty), după ce Damjan Djokovic l-a faultat în careu pe Aurelian Chiţu.

FCSB a mai ratat ocazii de gol prin Coman (26) şi Cordea (59), în timp ce craiovenii au trecut pe lângă gol prin Chiţu (56) şi Sidibe (89), blocat in extremis de Joyskim Dawa.