„E de nota 10! Nu mai poate fi scos din echipă!” Jucătorul care l-a încântat pe Gigi Becali în meciul cu FCU Craiova

Gigi Becali Damjan Djokovic FCSB FCU Craiova Superliga
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Luni 17 Iulie 2023, 12:13
Data actualizarii: Luni 17 Iulie 2023, 12:16

FCSB a câștigat meciul cu FCU Craiova din prima etapă a Superligii României, scor 3-1.

Vicecampioana s-a impus datorită golurilor marcate de Miculescu, Coman și Edjouma în partida de la Tg. Jiu. Alexandru Băluță și Damjan Djokovic au început meciul titulari, iar cel din urmă a fost extrem de lăudat pentru prestația avută. Croatul a influențat decisiv faza primului gol, marcat de Miculescu, și a fost aproape să deschidă scorul în prima repriză.

Damjan Djokovic l-a impresionat pe Gigi Becali

Fotbalistul adus în această vară liber de contract a fost schimbat în prelungirile meciului, după o prestație solidă. Gigi Becali a vorbit despre fotbalistul său, arătându-se extrem de mulțumit de prestația pe care a avut-o. Mai mult, finanțatorul roș-albaștrilor a anunțat că mijlocașul nu va lipsi din echipa de start, asemenea lui Florinel Coman.

„Îmi place de Djokovic de când a jucat la CFR Cluj. Este de nota 10. A urcat, a recuperat, a pasat, exact ce avea nevoie FCSB. Chiar dacă ieri Craiova nu a jucat aproape nimic, a fost un joc foarte bun pentru FCSB.

Ca dovadă, Djokovic a jucat tot meciul la 30 și ceva de ani. El nu mai poate fi scos din echipă. Începem echipa cu el. Pe Djokovic și Florinel n-ai cum să îi scoți.

Mai este și Edjouma. Este și el jucător valoros. Am pierdut campionate pentru că am zis că se înjumătățesc punctele și jucăm cu copii. Acum avem două echipe, pe care să le rulăm în campionat și cupele europene”, a declarat Gigi Becali la Fanatik