Razvan Oaida FCSB Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Duminica 18 Septembrie 2022, 23:16
Data actualizarii: Duminica 18 Septembrie 2022, 23:23

Universitatea Craiova - FCSB, duel în etapa a unsprezecea din Superliga, pe staionul „Ion Oblemenco”.

A fost 1-1 la pauza meciului dintre Universitatea Craiova și FCSB, iar oaspeții au început în forță repriza secundă în încercarea de a trece cât mai rapid la conducerea meciului. Oltenii au reușită, însă, să lovească pe contraatac, chiar prin jucătorii vicecampioanei.

În minutul 66, Crețu a avansat în flancul drept, apoi a cetrat în zona puctului cu var, de unde Răzvan Oaidă, aflat în mișcare de retragere, a reluat cu genunchiul în proprie poartă în încercarea de a respinge balonul.

Oaidă, conflict cu suporterii în luna martie

În luna martie a acestui an, Răzvan Oaidă a fost luat în colimatoriu de suporterii vicecampioanei, deranjați de faptul că mijlocașul a refuzat să salute galeria la finalul meciului FCSB - FC Voluntari, scor 1-0.

„A fost un gest foarte urât din partea lui Tănase și din partea lui Oaidă Maradona. Oaidă e Maradona. Noi am avut o formă de protesc pașnic, am spus să nu protestăm într-un alt mod, să nu cântăm, să nu afișăm niciun steag, niciun banner și să-i facem să înțeleagă că fără noi e cam greu. Că au pierdut, că au câștigat, era corect să vină în fața noastră și să ne aplaude sau să tacă din gură, să lase capul jos, că nu ne-au demonstrat nimic.

Să-l întrebe pe Rică Neaga ce s-a întâmplat acum 10-15 ani și să afle ce a pățit el când punea piciorul pe minge. Niciun căpitan nu și-a permis să facă aceste lucruri, să ignore suporterii. Datorită nouă au câștigat foarte multe meciuri. Dacă-și permite domnul căpitan de echipă să facă aceste lucruri, atunci o să demonstrăm cam cum stă treaba. Nu e corect să te comporți așa în fața suporterilor după două meciuri în care știți bine cum a jucat.

Să ne arăți cu iei 30.000 de euro și ne ignori pe noi că ești tu Florin Tănase? Să-i întrebe pe căpitanii de echipă dinaintea lui. Dacă nu iese public să-și ceară scuze în fața suporterilor, eu îi garantez că o să vadă ce se întâmplă la primul meci. Să ignori oamenii care au venit la meci, care vin după tine prin ploaie și vânt”, a spus Gheorghe Mustață la PRO ARENA.