Ilie Dumitrescu a numit "Omul serii" în Universitatea Craiova - FCSB

Ilie Dumitrescu Jovan Markovic Universitatea Craiova - FCSB Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 18 Septembrie 2022, 22:47
Data actualizarii: Luni 19 Septembrie 2022, 13:49

Partidă cu multe faze de poartă pe "Ion Oblemenco", dar și cu faze complicate de arbitraj.

FCSB a egalat pe finalul primei reprize de pe "Ion Oblemenco". Andrea Compagno a înscris dintr-un penalty contestat de gazde, după ce Bogdan Mitrea transformase tot o lovitură de la punctul cu var. Jovan Markovic a jucat titular și a hărțuit în permanență defensiva roș-albaștrilor, așa cum se aștepta Mirel Rădoi, înaintea startului partidei din etapa a 11-a a Superligii.

Ilie Dumitrescu: "Markovic, omul serii"

"Markovic a fost omul serii, un plus pentru Craiova după prima repriză", a declarat Ilie Dumitrescu, la televiziunea Digi Sport. Markovic a scos penalty-ul transformat de Mitrea, după ce l-a driblat cu finețe pe Tamm. În inferioritate, stoperul din Estonia l-a faultat clar pe vârful devenit titular după accidentările lui Koljic și Andrei Ivan.

Tot Markovic a avut o bună oportunitate de a înscrie în minutele de prelungire ale primei reprize, la 1-1, după un o lovitură de colț exectută ca la carte de Dan Nistor.

Vârful Craiovei a luat prim-planul și a deviat mingea cu capul, însă balonul a lovit transversala lui Târnovanu.