Zicu, cel mai in forma jucator din Romania! 5 goluri in 4 meciuri, cat a dat la Dinamo in 3 ani!!

Ianis Zicu Dinamo Poli Timisoara Superliga
Data publicarii: Sambata 23 Octombrie 2010, 11:26
Data actualizarii: Sambata 23 Octombrie 2010, 11:29

Zicu este omul momentului in Liga I. Marcheaza goluri fara oprire!

Zicu a dat 7 goluri de cand a venit la Timisoara de la Dinamo si a reusit sa inscrie de 5 ori in ultimele 4 partide.

5 goluri a dat Zicu in 3 ani petrecuti la Dinamo, cele 7 goluri de la Timisoara au venit in 588 de minute jucate!

Forma lui Zicu s-a vazut si in meciurile lui Poli, care ramane singura echipa fara infrangere din acest campionat.

Iancu este insa nemultumit ca Timisoara sta in forma lui Zicu:

"Vreau sa stiu cum s-a pregatit meciul asta, am facut o prima repriza execrabila! Zicu nu poate sa aiba realizari importante fara echipa, nu trebuie sa depindem de el. Nu-mi imaginez Timisoara in acest fel, intr-un 11 fara Magera, fara Scutaru. Reusim sa ne batem joc de noi si de situatia din teren, daca nu gasim solutii vom apela la psiholog, asa nu putem continua. Nu intervin la echipa, de aia am director sportiv. Eram la un pas de umilinta totala astazi! Sunt 6-7 meciuri consecutive pe care le jucam cu sabia la gat. Traim periculos. Trebuie sa iau masuri. Sa intram in joc in minutul 1, sa nu mai devenim penibili. Nu mai putem continua in ritmul asta. Repet, nu vrea sa depind de un singur jucator", a spus Marian Iancu la gsptv.