„Este o luptă inegală!” Nicolae Constantin, nemulțumit de gestul lui Irobiso în meciul cu Farul. Ce spune despre arbitraj

Nicolae Constantin Farul Constanta Petrolul Ploiesti Superliga
Data publicarii: Vineri 16 Septembrie 2022, 23:36
Data actualizarii: Vineri 16 Septembrie 2022, 23:40

Farul Constanţa şi-a consolidat poziţia de lider al Superligii, după ce a învins-o pe Petrolul Ploieşti cu scorul de 3-1 (2-0), vineri seara, în deplasare, într-un meci din etapa a 11-a.

La finalul partidei, Nicolae Constantin l-a „urecheat” pe Irobiso, carea a lăsat echipa în zece în minutul 80 al partidei.

Nicolae Constantin, nemulțumit de atitudinea jucătorilor săi

„Am făcut un joc bun în repriza secundă și ne place să credem că am fi putut obține cel puțin un punct, însă după eliminarea lui Irobiso aceste speranțe s-au năruit.

Îmi pare rău că s-a ajuns în situația în care Irobiso a primit cartonaș roșu. Nu știu dacă avea voie sau nu să arate către VAR, însă nu trebuia să se certe cu arbitrul.

Le spun mereu că lupta asta cu arbitrii este o luptă inegală, pentru că practic noi nu avem voie să spunem nimic.

Le voi da trei zile libere jucătorilor după care vor reveni la antrenamente”, a spus Nicolae Constantin la finalul meciului.

Petrolul a suferit al doilea eşec consecutiv, după o serie de şapte etape fără înfrângere.

Farul a bifat a treia sa victorie în deplasare în acest sezon.