„E o parodie!” Momentul care l-a scos din sărite pe Răducioiu la meciul Sepsi - Rapid: „A fost prea mult!”

Florin Raducioiu Rapid Sepsi OSK Sfantu Gheorghe Superliga Florin Răducioiu
Data publicarii: Duminica 28 August 2022, 11:08
Data actualizarii: Duminica 28 August 2022, 11:22

Rapid a revenit de la 1-0 în meciul cu Sepsi OSK și a obținut cea de-a cincea victorie a sezonului, scor 1-2.

Sepsi a deschis scorul în meciul cu Rapid, în minutul 22 după o lovitură de la 11 metri acordată de arbitrul Chivulete în urma intervenției arbitrului din camera VAR.

Chivulete a arătat punctul cu var după șase minute în care a revăzut faza și s-a consultat cu arbitrul din camera var, lucru care l-a scos din sărite pe Florin Răducioiu.

Răducioiu vrea fotbal ca îl Anglia

Fostul internațional român crede că „centralul” a exagerat în momentul în care a decis să acorde lovitură de pedeapsă pentru Sepsi și spune că în felul acesta „fotbalul nu mai e un joc bărbătesc”.

„E o parodie de 11 metri. Încep să cred că fotbalul nu mai e un joc bărbătesc. E un 11 metri inventat. Arbitrul Chivulete e nesigur, nu știu ce să facă. Nu poți să dai așa ceva.

E un contact, dar nu ne putem bate joc de o echipă pentru a fluiera un contact normal. Nu erau deloc condițiile pentru 11 metri. A fost prea mult. Nu am nimic cu arbitrul, mai ales că nesiguranța lui se vede pe fața lui. Nu a luat decizia fiind sigur pe el”, a spus Răducioiu, potrivit Primasport.

Rapid Bucureşti a revenit pe primul loc în Superliga, după ce a învins-o pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu scorul de 2-1 (2-1), sâmbătă seara, în deplasare, într-un meci din etapa a şaptea.