VIDEO „Din doi nu poți să faci unul!” Gigi Becali pune 'tunurile' pe jucătorii săi: „A intrat el, varză, praf și pulbere!”

Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Luni 10 Aprilie 2023, 13:03
Data actualizarii: Luni 10 Aprilie 2023, 13:05

FCSB a remizat în deplasarea cu CFR Cluj din etapa a treia a play-off-ului Superligii României, scor 1-1.

Roș-albaștrii au reușit să obțină un punct în Gruia, după ce au fost conduși în prima repriză în urma golului marcat de Daniel Bîrligea. FCSB a egalat prin Florinel Coman, care a bifat al doilea meci consecutiv în care înscrie și se mențin la un punct distanță de CFR Cluj.

FCSB a avut și punctele sale slabe, unul dintre cei mai criticați jucători fiind David Miculescu, asta și în contextul în care Gigi Becali a plătit 1.7 milioane de euro în schimbul său. Gigi Becali a vorbit după remiza de la Cluj, având cuvinte dure la adresa fotbaliștilor care evoluează pe partea dreaptă în atac, David Miculescu și Andrei Cordea.

Gigi Becali nu are milă de Cordea și Miculescu

Deși în startul sezonului îl lăuda pentru prestațiile sale, Gigi Becali a ajuns să îl critice în cuvinte dure pe Andrei Cordea. Patronul de la FCSB a precizat că „partea dreaptă” a echipei sale este „praf”, nemulțumit de randamentul fotbaliștilor săi.

„Ce să facem? Ne gândim, să vedem, nu avem, l-am încercat aseară și pe Radaslavescu, să vedem ce facem cu partea dreaptă, e praf pe partea dreaptă. Avem doi, care din doi nu facem unul, și David și Cordea, din doi nu poți să faci unul. Îl bagi pe unul o repriză, îl bagi pe al doilea, și ăla varză și ăla praf.

A fost scump Miculescu, dar degeaba, ce să facem? Nu știu de ce a căzut Cordea, știu eu? Întrebați-l pe el: 'băi, ce ai căzut așa?' Cum să fii fotbalist și după aia să nu mai fi. Nu că e, e praf, definitv. În Miculescu încă mai am încredere, e tânăr, el a mai mișcat, a mai avut ocazia aia în fața porții, dar când a intrat Cordea, varză, praf și pulbere s-a ales”, a declarat Gigi Becali în cursul zilei de luni.