„Când joci cu asemenea hal de echipă...” Reacție dură a lui Adrian Mititelu Jr. după înfrângerea cu Petrolul

Adrian Mititelu Jr. FCU Craiova Petrolul Ploiesti Superliga
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Sambata 20 August 2022, 13:32
Data actualizarii: Sambata 20 August 2022, 13:34

FCU Craiova a pierdut meciul cu Petrolul Ploiești din a șasea etapă a Superligii României, scor 0-1.

Oltenii pregătiți de Marius Croitoru s-au văzut învinși în meciul disputat la Târgu Jiu, unicul gol al partidei fiind marcat de brazilianul Jair, în al doilea minut de prelungiri ale primei reprize, din lovitură liberă. La final, oficialii lui FCU Craiova au acuzat stilul ploieștenilor, care au ajuns la a doua victorie consecutivă, după cea cu Rapid.

Adrian Mititelu Jr. a ieșit la atac după înfrângerea cu Petrolul Ploiești

Adrian Mititelu Jr. nu s-a abținut și a postat pe contul de Facebook un mesaj dur după înfrângerea la limită cu Petrolul Ploiești, criticând cu vehemență anti-jocul făcut de echipa lui Nae Constantin. Fiul patronului de la FCU Craiova nu s-a abținut în reacția sa, considerând rezultatul ca fiind unul nedrept.

„Cât de nedrept poate fi fotbalul… Când joci cu asemenea hal de echipă care a prestat un fotbal de Liga 3, trage de timp din minutul 1, îți dă gol din lovitură liberă de la 20 de metri la ultima faza a primei reprize, iar tu ai 23 de ocazii de gol și posesie de aproape 70%.

Asemenea echipe precum Petrolul merită sa joace în play-off, ca apoi să ne întrebăm de ce nu jucăm niciodata în Europa”, a scris Adrian Mititelu Jr. pe Facebook.