„Avem totul acum. Suntem încrezători” Reacția lui Karlo Muhar după victoria cu Slavia Praga din Conference League

CFR Cluj - Slavia Praga Conference League Karlo Muhar Superliga
Data publicarii: Joi 13 Octombrie 2022, 22:50
Data actualizarii: Joi 13 Octombrie 2022, 22:49

CFR Cluj s-a impus cu 2-0 pe teren propriu împotriva lui Slavia Praga, în Conference League.

Karlo Muhar a fost integralist în partida cu Slavia Praga. Dan Petrescu l-a utilizat din primul minut, până în ultimul și în meciul din tur.

După victorie, Karlo Muhar a vorbit despre evoluția CFR-ului și a evidențiat faptul că atmosfera este mai bună ca niciodată în vestiar.

„Da, da. Toți au gândit pozitiv despre acest meci. Puteai simți atmosfera dinainte de meci, pentru că știam că putem să câștigăm. Mai ales știind că am câștigat cu 1-0.

Am spus că o vom face din nou. Știm că e o echipă foarte bună, că pasează bine. Șansele noastre au venit din faze fixe. Ăsta e fotbalul. Cred că da, pentru că am înscris foarte rapid. Asta ne-a dat un avantaj.

A fost un meci foarte, foarte bun. Avem spirit de echipă, avem totul. După aceste două meciuri suntem încrezători”, a spus Karlo Muhar după meci.

CFR Cluj - Slavia Praga 2-0

Ardelenii s-au impus și în retur în fața cehilor de la Slavia Praga. Ciprian Deac a deschis scorul în minutul 11 din penalty, iar Yuri Matias a dus scorul la 2-0 în minutul 84.

CFR Cluj a strâns, astfel, șapte puncte în patru meci și se află, momentan, pe prima poziție în clasamentul Grupei G din Conference League.

În următorul joc, trupa din Gruia o va întâlni în campionatul României pe Sepsi Sf. Gheorghe pe teren propriu, luni, 17 octombrie, de la ora 21:00.