„A văzut Gigi Becali ceva! Nu e de FCSB!” Concluzia trasă despre fostul jucător al vicecampioanei după Rapid - Oțelul

Rapid Damjan Djokovic Marius Baciu Otelul Galati Superliga
Data publicarii: Duminica 04 Februarie 2024, 08:48
Data actualizarii: Duminica 04 Februarie 2024, 08:49

Rapid a jucat pe teren propriu cu Oțelul Galați în etapa cu numărul 24 a Superligii României, scor 2-1.

Albion Rrahmani și Borisav Burmaz au adus victoria Rapidului, prin golurile marcate în prima repriză, în timp ce singurul gol al oaspeților a fost înscris de Juri Cisotti, în minutul 87. Astfel, giuleștenii au legat trei victorii consecutive în startul anului.

Marius Baciu, de partea lui Gigi Becali după ce l-a văzut pe Damjan Djokovic

Damjan Djokovic a semnat cu Rapid în această iarnă, din postura de jucător liber de contract, după despărțirea de FCSB. Mijlocașul croat a fost titular în toate cele trei meciuri jucate de giuleșteni până acum, însă în ultimele două a fost schimbat după 60 de minute de joc.

Marius Baciu a analizat jocul prestat de Djokovic și este de părere că Gigi Becali a avut dreptate în momentul în care a decis să renunțe la serviciile fotbalistului.

„Djokovic pe care îl ştiam că vine la pasă prea mult lângă fundaşii centrali... A evitat, l-am văzut la meciul de azi. Nu a câştigat aproape niciun duel. Foarte, foarte obosit a părut sau poate că se vede vârsta.

Nu ştiu.. toată lumea a zis de Gigi Becali că l-a dat, dar uite că a văzut ceva. Că nu e într-un randament care să fie de FCSB. Aici nu îl vedem că s-a păcălit oarecum Gigi Becali”, a declarat Marius Baciu la Prima Sport

4 goluri și un assist a reușit Damjan Djokovic în 26 de meciuri jucate în acest sezon, 23 dintre ele la FCSB.