Albion Rrahmani a făcut show la flash-interviu și le-a făcut o promisiune rapidiștilor: ”Sută la sută!”

Rapid Bucuresti - Otelul Galati Albion Rrahmani Superliga Superliga Albion Rrahmani
Data publicarii: Sambata 03 Februarie 2024, 22:40
Data actualizarii: Sambata 03 Februarie 2024, 22:39

Rapid București - Oțelul Galați s-a încheiat 2-1.

Giuleștenii au primit vizita gălățenilor sâmbătă seară, în etapa cu numărul #24 din primul eșalon al României. La capătul celor 90 de minute, Rapid a înregistrat toate cele trei puncte.

După meci, Albion Rrahmani, autorul primului gol, a vorbit despre evoluția giuleștenilor și a subliniat că e extrem de fericit pentru victoria din etapa #24 a Superligii.

De asemenea, kosovarul le-a făcut o promisiune fanilor rapidiști. Albion Rrahmani a precizat că giuleștenii vor da totul pentru a aduce titlul în anul centenarului.

”Sunt fericit pentru mine, pentru colegii mei. Am făcut bine astăzi. Sperăm că și în următorul meci vom arăta bine și vom câștiga. Când înscrii, atmosfera e incredibilă. Nici nu știu să comunic ce simt.

Pot juca și mai bine. În fiecare zi ne antrenăm să devenim mai buni. Le promit fanilor că vom da 100% să aducem titlul în Giulești”, a spus Albion Rrahmani după meci.

Echipele de start

• Rapid București: Aioani - Onea, Săpunaru, Iacob, Borza - Djokovic, Albu, Papeau - Burmaz, Rrahmani, Krasniqi

Rezerve: Drăghia, Cristea, Bădescu, Oaidă, Cîrjan, Funsho, Hasani, Petrila, El Sawy, Ioniță

Absenți: Emmers, Kait (accidentați)

Antrenor: Cristiano Bergodi

• Oțelul Galați: Stoian - Zhelev, Cisse, Lovric, Gomes Silva - Lameira - Maciel, Teles, Cisotti, Tănasă - Rusevic

Rezerve: Yabre, Gitan, Rus, Ghiocel, Adăscăliței, Jardan, Al. Pop, G. Cârjan, Bordun, Mocanu, E. Pap, Zivulic

Absenți: Dur-Bozoancă, Neagu (accidentați), Bodișteanu (suspendat)

Antrenor: Dorinel Munteanu

Rapid București - Oțelul Galați 2-1

Albion Rrahmani a deschis scorul în minutul opt. Tot în prima parte, giuleștenii au marcat și al doilea gol, grație reușitei lui Borisav Burmaz din minutul 45+2.

În partea secundă, Juri Cisotti a micșorat diferența în minutul 87, dar prea târziu ca gălățenii să mai poată modifica tabela de marcaj. Partida s-a terminat, astfel, 2-1 în favoarea rapidiștilor.