CFR Cluj, lider in Liga I: 2-1 cu Voluntari! Clujenii au fost condusi, Ionita si Tucudean au intors scorul

voluntari CFR Cluj Superliga Voluntari - CFR Cluj
Data publicarii: Duminica 12 August 2018, 16:59
Data actualizarii: Duminica 12 August 2018, 19:59

In seara asta se mai joaca Gaz Metan - FCSB, de la ora 21:00

CFR Cluj castiga meciul de la Voluntari si urca pe primul loc in clasament, cel putin pentru cateva ore.

CFR a fost condusa, dupa golul marcat de Laidouni dintr-un penalty controversat. Ionita a egalat pana la pauza, iar Tucudean a dat lovitura pe final, in minutul 84.

• Voluntari - CFR Cluj

CFR joaca joi returul cu Alashkert, in Europa League, iar duminica o intalneste pe Dinamo, pe teren propriu.

Golurile:

Min 84: Tucudean inscrie si isi aduce echipa in avantaj, dupa o actiune frumoasa a CFR-ului, o succesiune de pase incheiata cu assistul lui Omrani.

Min 33: Gol CFR! Ionita inscrie dupa o super preluare pe langa fundasul Zgrablic. Este abia al doilea gol marcat de Ionita pentru clujeni, primul din acest sezon.

Min 12: Laidouni deschide scorul dintr-un penalty controversat. Centralul Catalin Popa a acordat lovitura de la 11 metri pentru o intrare a lui Lang asupra lui Balan. Pe reluari se vede ca jucatorul Voluntariului si-a calcat adversarul.

Echipele de start:

VOLUNTARI: Draghia - Ricardinho, Zgrablic, Walace, Bucurica - Laidouni, Rauta, Sesar - Szijj, Balan, Capatana (Daniel Oprita)

CFR CLUJ: Vatca - Manea, Paulo Vinicius, Lang, Camora - Ionita, Djokovic, Culio - Omrani, Tucudean, Mailat (Toni Conceicao)

Arbitri: Catalin Popa - Mircea Orbulet si Marius Nicoara.

Campioana CFR Cluj merge pe terenul celei mai slabe echipe din acest inceput de sezon, iar o victorie ar duce echipa lui Conceicao pe primul loc in clasament.

CFR vine dupa doua victorii, cu Chiajna in campionat si cu Alashkert in Europa League, in timp ce FC Voluntari nu a reusit sa stranga decat un punct in primele trei meciuri.