Viorel Moldovan, tăios după Rapid - Sepsi: "Nu sunt prea multe de înțeles. Jucai acasă, veneai după 2-7!"

Viorel Moldovan Rapid sepsi Superliga
Data publicarii: Vineri 12 Mai 2023, 22:44
Data actualizarii: Vineri 12 Mai 2023, 22:43

Rapid a remizat contra lui Sepsi, pe teren propriu, scor 0-0, iar giuleștenii și-au diminuat șansele pentru calificare în preliminariile Conference League

Viorel Moldovan, fost jucător și antrenor la Rapid, a rămas dezamăgit de jocul giuleștenilor, în condițiile în care formația antrenată de Adrian Mutu venea după eșecul rușinos cu Farul, scor 2-7.

Viorel Moldovan, după Rapid - Sepsi 0-0

Rapid a rămas pe locul 5, cu două runde înainte de finalul play-off-ului din Liga 1.

"Era un joc fără miză. Parcă am fi vrut să vedem mai mult fotbal propus din partea echipelor. Până la urmă, cele două au fost zgârcite cu fotbalul. O primă repriză modestă, nu sunt prea multe de înțeles, mai ales din jocul Rapidului. Juca acasă, venea după 2-7, aveai anumite pretenții.

Nu sunt multe de evidențiait și de remarcat. De parte celaltă, Sepsi are două ocazii cu Ștefănescu în prima repriză. În a doua repriză, parcă puțin mai animată, cu intenții mai bune din partea ambelor echipe, dar tot fără sare și piper. Rapid trage primul șut pe poartă în minutul 50. Urmează tentativele lui Pănoiu, când Niczuly se interpune foarte bine", a spus Viorel Moldovan, la Orange Sport.