VIDEO N'Doye a rupt PLASA! Golul cu care anunta Champions League la Vaslui! Cum a UCIS fosta echipa a lui Rednic!

FC Vaslui Ousmane N Doye Superliga
Data publicarii: Luni 25 Iunie 2012, 15:12
Data actualizarii: Luni 25 Iunie 2012, 15:13

N'Doye promite sa-i indeplineasca visul Champions League lui Adrian Porumboiu si se pregateste din greu in Austria.

Vaslui a facut 1-1 cu Khazar Lankaran, fosta echipa a lui Mircea Rednic din Azerbaidjan, in al doilea amical din Austria.

Augusto Inacio a inceput partida cu urmatorul 11: in poarta Dolha, Milanov, Constantin, Varela si Salageanu pe linia defensiva, Sanmartean, N'Doye, Jumisse, Antal la mijloc si Wesley si Buhaescu in atac. Golul Vasluiului a venit in urma unei faze prelungite de atac, iar N'Doye a finalizat cu un sut puternic de la aproximativ 25 de metri de poarta azerilor.

In repriza secunda Inacio a schimbat aproape toata echipa, in teren ramanand doar Dolha si Buhaescu. Astfel, din minutul 46 echipa Vasluiului a fost urmatoarea: in poarta Dolha, Heil, Cordos, Canu si Gheorghiu pe linia defensiva, Popovici, Caue, Costin si Ervin la mijloc, Stanciu si Buhaescu in atac.

Egalarea a venit in repriza secunda, fostul stelist Eder Bonfim inscriind cu capul pentru 1-1.