Vineri 24 Noiembrie 2017, 12:06

Alibec ramane cu un singur gol marcat pentru Steaua in acest sezon, in toate competitiile

Toata Romania vede Romania! Joi, 31 mai, 17:00 in direct la PRO TV: Romania - Chile!

Alibec a fost suparat pe toata lumea in meciul cu Plzen. A avut doua sanse bune in prima repriza, dar n-a reusit sa inscrie.

Un moment foarte tensionat a avut loc in minutul 52, la o lovitura libera din apropierea careului cehilor.

Balasa fusese desemnat de Dica sa bata lovitura libera, dar Alibec a insistat sa traga el.

"Hai, ma, te rog eu, lasa-ma pe mine", s-a rugat Alibec de Balasa.

Fundasul i-a explicat ca a fost decizia lui Dica sa il desemneze pe el.

Acela a fost momentul in care Alibec s-a intos spre banca si l-a injurat pe Dica: "Du-te, ma, in... mea!"

Faza a fost surprinsa de Telekom Sport. VIDEO AICI

Pana la urma, lovitura libera a fost executata de Balasa.

Dica a incercat sa acopere incidentul la interviul de dupa meci.

"Am spus sa execute Balasa acea lovitura libera pentru ca era o pozitie pentru un jucator de picior stang. Alibec nu avea cum sa execute de acolo.", s-a limitat sa spuna antrenorul Stelei.