VEZI ce au facut jucatorii straini din Liga I in meciurile amicale:

Alvaro Pereira Balazs Borbely Juan Carlos Toja Radomir Djalovic Vladimir Bozovic Superliga
Data publicarii: Joi 20 Noiembrie 2008, 12:08
Data actualizarii: Joi 20 Noiembrie 2008, 12:10
Mijlocasul lui CFR Cluj, Alvaro Pereira, a evoluat pana in minutul 71 al meciului pe care nationala tarii sale, Uruguay, l-a terminat la egalitate, scor 0-0, cu Franta.

Stelistul Juan Carlos Toja a fost titular si a jucat pentru Columbia pana in minutul 73 al meciului amical cu Nigeria, castigat de columbieni cu scorul de 1-0.

Rapidistii Vladimir Bozovici si Radomir Djalovici au fost titulari in meciul Muntenegrului cu Macedonia, scor 2-1. Bozovici a fost integralist, in timp ce Djalovici a evoluat pana in minutul 76.

Marian Cisovsky si Balazs Borbely, de la FC Timisoara, au fost integralisti in meciul amical castigat de Slovacia, cu scorul de 4-0, in fata selectionatei statului Liechtenstein, disputat miercuri seara la Zilina.

Golurile slovacilor au fost marcat de Marek Hamsik '43, '72, Robert Vittek '75 si Robert Jez '90.