Vaslui se incurca cu Brasov: Brasov 1-1 FC Vaslui!

Brasov FC Vaslui Superliga
Data publicarii: Luni 08 Martie 2010, 18:48
Data actualizarii: Luni 08 Martie 2010, 18:54

FC Vaslui a ratat sansa de a trece pe locul 2 clasament, dupa egalul de la Brasov.

Pentru formatia brasoveana a marcat Abrudan '64, in timp ce golul oaspetilor a fost inscris de Delgado '20.

In minutul 20, o centrare de pe partea dreapta in interiorul careului echipei FC Brasov l-a gasit nemarcat pe atacantul Delgado, care a inscris pentru oaspeti cu un sut din careul mic.

In minutul 64, FC Brasov a readus egalitatea pe tabela de marcaj, scor 1-1, dupa ce fundasul Abrudan a inscris cu un sut, de la sase metri, in urma unei centrari venite de pe partea stanga de Roman si prelungita de Diogo.

FC Brasov: 1. Coman - 20. I. Voicu, 4. Abrudan, 55. Diogo, 12. Cr. Ionescu - 14. Roman, 10. Ilyes, 8. N. Grigore, 24. Landauri - 11. Zaharia (9. Hadnagy '78), 19. Savici (21. Sburea '46). Antrenor:Viorel Moldovan.

FC Vaslui: 1. Kuciak - 20. Milanov, 16. Zubar, 3. Papp, 27. Hugo Luz - 25. Delgado (17. L. Sanmartean '78), 4. Genchev, 23. Pavlovici, 10. Gerlem - 13. Costly, 80. Wesley. Antrenor: Marius Lacatus.

Cartonas galbene: Diogo '6, Abrudan '43, Cr. Ionescu '83, Landauri '85 / Wesley '14, Costly '51, Gerlem '53, Papp '70, Hugo Luz '81.
Arbitri: Alexandru Deaconu - Cristian Nica, Ionel Popa - Istvan Kovacs.
Observatori: Rodion Camataru, Mircea Nesu.
Supervizor: Adalbert Kassai.

La partida de la Brasov au asistat aproximativ 3.000 de spectatori.