VIDEO "Vă pare rău că nu l-ați luat pe Nistor?". Răspunsul lui Gigi Becali

Data publicarii: Marti 03 Octombrie 2023, 12:05
Data actualizarii: Marti 03 Octombrie 2023, 12:04
Dan Nistor (35 de ani) a marcat un gol pentru U Cluj în remiza obținută pe terenul celor de la FCSB, 2-2, în runda a 11-a din Liga 1.

În minutul 26, Nistor a primit o pasă de la Chipciu, l-a fentat fără probleme pe Joyskim Dawa și l-a învins pe Ștefan Târnovanu cu un șut plasat, restabilind egalitatea.

"Vă pare rău că nu l-ați luat pe Nistor?". Răspunsul lui Gigi Becali

În vara anului trecut, Gigi Becali anunța public că îl vrea pe Dan Nistor, care juca în acel moment la Universitatea Craiova. În cele din urmă, mijlocașul a rămas în Bănie, iar după șase luni a semnat cu U Cluj.

Întrebat dacă regretă că nu l-a mai transferat pe Nistor, Gigi Becali a răspuns ferm după meciul cu U Cluj.

"Nu-mi pare rău că nu l-am luat pe Nistor. Dă un gol și e mare lucru? Asta trebuie să facă un fotbalist, să dea un gol? Atunci să-l iau pe Budescu!

Nu sunt supărat. Nu poți să te superi pe șansă. Ei au avut două șuturi pe poartă, una a fost o invenție a lui Nistor, a doua a fost aiureală - corner, cap, gol. Chiar și cu șansă, trebuia să fie 7-2 sau 8-2. Dacă ai cinci ocazii singur cu portarul, înseamnă că echipa joacă", a spus Gigi Becali.

• 7 goluri și 4 pase decisive a reușit Dan Nistor în cele 12 meciuri jucate la U Cluj în actuala stagiune

Întrebat de nașul Mihai Pintilii, Dan Nistor a oferit declarația serii

Dan Nistor, cunoscut pentru relația sa de familie cu Mihai Pintilii a vorbit despre egalul de la București și despre șansele de supraviețuire a ardelenilor: ”Se putea și mai bine, dar este bun acest punct. Cred că ne-am ridicat la nivelul lor. Nu l-am supărat pe nașul Pintilii, la fotbal n-am mamă, n-am tată, nu am naș, nu am familie.”

Nistor a vorbit despre cum impactul pe care tehnicianul Ioan Ovidiu Sabău îl are pentru gruparea ardeleană și este sigur că ”studenții” sunt într-o continuă ascensiune: ”La pauză ne-a spus să jucam la fel ca în prima repriză. Dacă mai facem greșeli copilărești, ajungem la retrogradare. Sunt convins că pe viitor vom arăta mai bine.”