Universitatea Craiova - FCSB 2-3 | Luptară și câștigară! :) Cordea a înscris în prelungiri și i-a trimis pe olteni pe locul 4 în clasament

Universitatea Craiova - FCSB Laurentiu Reghecampf Toni Petrea Superliga
Data publicarii: Duminica 28 Noiembrie 2021, 20:09
Data actualizarii: Duminica 28 Noiembrie 2021, 22:12

FCSB s-a impus în meciul cu Universitatea Craiova!

FINAL!

Min. 90+1: GOOOOOL FCSB! Radunovic îi trimite lui Cordea la marginea careului, jucătorul șutează cu efect, iar balonul se duce în plasă!

Min. 83: Încă o schimbare la FCSB! Ovidiu Popescu intră în locul lui Șut!

Min. 81: OCAZIE UNIVERSITATEA CRAIOVA! Houri șutează puternic de la marginea careului, balonul e deviat, dar Vlad are o paradă superbă!

Min. 75: OCAZIE FCSB! Oaidă primește în colțul careului de 6 metri și șutează din unghi, dar trimite în bară!

Min. 71: OCAZIE FCSB! Șut trimite un șut puternic de la marginea careului, dar Pigliacelli e atent și respinge.

Min. 70: Încă o schimbare la FCSB! Oaidă intră în locul lui Octavian Popescu.

Min. 64: Dublă schimbare la FCSB! Dumiter și Olaru sunt înlocuiți de Budescu și Ianis Stoica.

Min. 57: GOOOOOOL UNIVERSITATEA CRAIOVA! Tănase a pierdut balonul, oltenii au recuperat și au scăpat pe contraatac, Nistor i-a pasat lui Cîmpanu, aflat puțin în interiorul careului, iar jucătorul a înscris fără probleme!

Min. 46: Reghecampf a făcut trei schimbăi la pauză! Vînă a intrat în locul lui Ivanov, Houri în locul lui Markovic, iar Cîmpanu în locul lui Baiaram! La FCSB, Cordea a intrat în locul lui Vali Gheorghe.

Min. 46: A început a doua repriză!

PAUZĂ

Min. 39: GOOOOL FCSB! Tănase centrează în fața porții acolo unde Șut lovește balonul pe jos și trimite în poartă!

Min. 30: OCAZIE UNIVERSITATEA CRAIOVA! Vătăjelu centrează în fața porții, Koljic reia cu capul, dar trimite puțin peste poartă!

Min. 17: GOOOOOL FCSB! Iulian Cristea centrează perfect la bara a doua, acolo unde Dumiter îl învinge pe Pigliacelli cu o execuție cu capul!

Min. 13: GOOOOOL! Andrei Ivan îl învinge fără probleme pe Vlad, cu un șut trimis în stânga portarului, care a sărit în direcția opusă!

Min. 12: PENALTY! Iulian Cristea cade în careu peste Elvir Koljic, iar arbitrul arată punctul cu var.

Min. 1: A început meciul!

Toni Petrea a efectuat patru schimbări în 'primul 11' față de meciul precedent. Astfel, Iulian Cristea și Radunovic au intrat în locul lui Miron și Ovidiu Popescu în linia de apărare, iar în atac, tehnicianul l-a trimis pe Dumiter în locul lui Keșeru, care nu este în lot, în timp ce Vali Gheorghe a fost preferat în detrimentul lui Cordea.

Echipele de start:

Partida de azi, una la care spectatorii vor avea acces reprezintă și un duel între doi prieteni. Toni Petrea i-a fost secund lui Reghecamf mulți ani, însă a ales să-și facă o carieră în rolul de principal.

În această seară, pe Ion Oblemenco din Craiova, cei doi se vor întâlni pentru prima dată ca adversari din postura de antrenori în Liga 1.

În cursa de urmărire a liderului CFR Cluj (42 de puncte) sunt și FCSB (34) și Universitatea Craiova (28). Elevii lui Laurențiu Reghecampf au azi meci cu vicecampioana, FCSB, formație care a suferit etapa trecută doar în prima repriză a partidei cu FC Botoșani, scor 3-1.

A fost prima victorie pentru Toni Petrea, chiar la primul meci de la instalarea sa pe banca roș-albaștrilor, în locul lui Edi Iordănescu, iar noul tehnician a jucat cu formația lui Marius Croitoru fără Iulian Cristea, stoper care pare că a pierdut echipa după plecarea fiului lui Anghel Iordănescu.

Petrea a apelat și la o soluție surprinzătoare, cu Ovidiu Popescu fundaș stânga, fotbalist pe care ar putea să-l introducă și azi, încă din primul minut, în încleștarea de pe stadionul Ion Oblemenco.

Universitatea Craiova - FCSB, de la 20:15 | Echipe probabile

• Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, V. Găman, Screciu, Bancu - D. Nistor, Fedele - Gustavo, Roguljic, A. Ivan - Koljic
  • FCSB: A.Vlad - Crețu, Vinicius, Miron, Ov.Popescu - Olaru, Șut, Fl.Tănase - V.Gheorghe, I.Stoica, Oct.Popescu