Craiova - Academica Clinceni 3-2 | Oltenii invins in minutul 90+5, dupa un final uluitor de meci! Clinceniul a egalat la 2 in minutul 90+3

Universitatea Craiova Academica Clinceni Corneliu Papura ilie poenaru Liga 1 Superliga
Data publicarii: Duminica 14 Iulie 2019, 16:17
Data actualizarii: Duminica 14 Iulie 2019, 19:57

Craiova va juca in prima etapa cu Clinceni.

CRAIOVA - CLINCENI 3-2

Fazele cheie

• Universitatea Craiova-Academica Clinceni, Live ora 18:00 | Craiova vrea prima victorie si in campionat! Echipele de start

Min 90+5 - GOL Craiova | Vasile Constantin inscrie cu un sut fabulos de la 20 de metri, in vinclu

Min 90+3 - GOL Clinceni | Nshiah da lovitura de gratie in ultimul minute de joc!

Min 90+1 - Bara Clinceni! A doua bara a oaspetilor in 5 minute!

Min 86 - Bara Clinceni! Parvulescu a sutat din marginea careului, mingea a izbit bara portii lui Pigliacelli

Pauza

Min 41 - GOL Craiova | Calancea gafeaza incredibil, iar Martic impinge mingea in poarta goala

Min 31 - Corneliu Papura vede galben pentru proteste

Min 29 - GOL Clinceni | Surpriza mare: Sut egaleaza pe Oblemenco

Min 12 - GOL Craiova | Gazdele deschid scorul gratie unui autogol al lui Rauta

Echipele de start

Craiova: Pigliacelli - Martic, Kelic, Acka, Bancu - Serban, Qaka, Ivanov - Baiaram, Roman, Barbut

Clinceni: Calancea - Achim, Rauta, Patriche, Dobrescu - Sut, Barbu - Ilie, Olaru, Buziuc - Nsiah

Universitatea Craiova debuteaza in prima etapa a noului sezon, pe teren propriu, impotriva celor de la Academica Clinceni. Dupa victoria obtinuta cu Sabail in Europa League, Craiova vrea sa obtina prima victorie si in campionat.

De partea cealalta, Clinceni este la primul meci in Liga 1 si va avea o misiune dificila in Banie. Antrenorul ilfovenilor, Ilie Poenaru, este la a doua promovare in Liga 1, dupa ce a mai reusit acest lucru cu FC Voluntari.