Un jucător de la FCSB a fost scos la pauza meciului cu UTA! Becali l-a avertizat acum câteva zile

UTA Arad - FCSB FCSB Malcom Edjouma Superliga
Data publicarii: Duminica 05 Martie 2023, 22:32
Data actualizarii: Duminica 05 Martie 2023, 22:34

UTA Arad - FCSB, partidă din etapa cu numărul 29 a Ligii 1, penultima a sezonului regulat, se joacă astăzi, de la ora 21:00, LIVE TEXT pe www.sport.ro.

FCSB a operat o singură schimbare la pauză. Cel ”sacrificat” a fost chiar Malcom Edjouma, în ciuda evoluțiilor bune pe care mijlocașul francez le-a avut în ultima perioadă, reușind să înscrie de cinci ori în cinci meciuri.

Edjouma, schimbat la pauză în UTA Arad - FCSB!

În plus, Edjouma este și golgheterul din lotul FCSB-ului de la Arad, în absența lui Andrea Compagno, suspendat pentru această partidă. Edjouma a fost înlocuit de Andrei Cordea în minutul 46.

După meciul cu Petrolul, pe care francezul l-a început din postura de rezervă, Gigi Becali l-a ”avertizat” pe francez și a spus ce trebuie să facă acesta pentru a începe din primul minut la FCSB. Patronul vicecampioanei s-a arătat nemulțumit de faptul că Edjouma driblează încearcă să-și dribleze adversarii la mijlocul terenului.

„Edjouma, ca să joace din primul minut, trebuie să joace repede și să nu dribleze la mijlocul terenului, să piardă mingea. El marchează, dar după când trebuie ținut de rezultat, trebuie să joace altul care nu driblează la mijlocul terenului”, a spus Becali, la Digi Sport.

UTA Arad - FCSB, înainte de meciul direct

UTA Arad, penultima clasată din Liga 1, vine după două înfrângeri contra primelor două clasate din Liga 1, Farul Constanța (0-1) și CFR Cluj (1-2). Formația antrenată de Laszlo Balint a adunat 24 de etape în primele 28 de etape.

De partea cealaltă, FCSB, care are patru victorii și o remiză în ultimele cinci meciuri, se află pe locul 3, cu 54 de puncte. Vicecampioana se poate apropia la patru lungimi de liderul Farul, care a pierdut în această rundă pe terenul Universității Cluj (0-2).