Un egal in haine noi! Craiova 0-0 International Curtea de Arges

International Curtea de Arges Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Sambata 25 Iulie 2009, 23:26
Data actualizarii: Duminica 26 Iulie 2009, 00:14

Craiova a jucat meciul de prezentare cu International Curtea de Arges in fata a 1000 de oameni. Jucatorii Craiovei au prezentat si noul echipament, cu care promit sa ajunga in Europa.

Craiova a dat de un adversar puternic inca de la meciul de prezentare. Cei de la Curtea de Arges au jucat tare, iar in minutul 25 au fost aproape de deschiderea scorului, insa norocul l-a salvat pe Lung. In a doua repriza au mai intrat Rose, Mihai Costea si Wobay, insa scorul nu s-a schimbat. Craiova a terminat 0-0, dupa ce Firtulescu a ratat un penalty, la un fault la Wobay.

Meciul a fost arbitrat de Sebastian Coltescu, ajutat de Daniel Mitruti si Dragos Iliescu

U Craiova: Lung-Dananae, Gaman, Stoica, Soava-Prepelita, Dilevski,Nicolae, M.Costea- Badea, Florin Costea

International: M.Popa - Bacila, Viera, Chiriches, Neagu - N.Popa, E.Kone, Voiculet, Radut - Frasineanu - Cl.Ionescu.
PETRECERE MARE, LA 10 KM DE CRAIOVA
Meciul a avut concurenta. Gloriile Craiovei au lipsit de la meci pentru ca s-a lasat cu petrecere. Fiica cea mica a lui Sorin Cartu s-a casatorit, iar la petrecere au venit Gigi Netoiu, Marin Condescu, Emil Sandoi, Ilie Balaci, Rodion Camataru si Silviu Lung.