Chindia Târgoviște - Gaz Metan Mediaș 3 - 0: Ultima repetiție înainte de baraj

Emil Sandoi Chindia Targoviste Gaz Metan Medias Liga 1 play-out Superliga
Data publicarii: Vineri 13 Mai 2022, 19:10
Data actualizarii: Vineri 13 Mai 2022, 19:28

Echipa din Târgoviște și-a asigurat primul loc dintre cele două pentru barajul de menținere în Liga 1 după victoria cu Gaz Metan Mediaș, scor 3-0.

Chindia Târgoviște - Gaz Metan Mediaș 3 - 0

Final de meci!

Minutul 83 - GOOOL Chindia Târgoviște! Grosz nu are nicio șansă la șutul puternic la colțul lung al lui Nasser Chamed.

Minutul 59 - GOOOOL Chindia Târgoviște! Dulca reia cu dreptul din careu și îl învinge pe Grosz cu un șut la colțul scurt.

Minutul 52 - Ocazie Gaz Metan Mediaș! Gaspar scapă singur cu portarul advers, încearcă o scăriță, însă mingea trece peste poartă.

A început repriza secundă!

Pauză!

Minutul 41 - Ocazie Chindia Târgoviște! Marco Dulca șutează puternic de la aproximativ 15 m, însă mingea trece peste poartă.

Minutul 18 - GOOOOL Chindia Târgoviște! Gazdele deschid scorul prin Daniel Florea care reușește să îl învingă pe Mathaus cu un șut pe jos, de la marginea careului mare.

A început partida!

Chindia Târgoviște - Gaz Metan Mediaș, partidă din ultima etapă a play-out-ului Ligii 1, se joacă astăzi de la ora 17:30 și poate fi urmărită în format LIVE TEXT pe sport.ro.

Echipa lui Emil Săndoi, locul 7 în play-out, cu 23 de puncte (unul peste Dinamo, care joacă de la 20:30 cu UTA), se pregătește pentru barajul de menținere/promovare în Liga 1, în timp ce oaspeții, ajunși la -38 de puncte, sunt în pragul desființării după retrogradarea echipei.

Chindia s-a distrat cu Gaz Metan în ultima întâlnire directă

Cea mai recentă dispută directă a fost pe 6 martie 2022, Gaz Metan - Chindia 0-4, goluri înscrise de Andrei Şerban, Daniel Florea - dublă şi Doru Popadiuc.

LPF precizează pe site-ul oficial că Gaz Metan Mediaş are cea mai mică medie de vârstă din campionat: 20 ani şi două luni.