"Sincer, nu mă așteptam să marcăm". Antrenorul lui Gaz Metan Mediaș își felicită jucătorii după meciul cu Sepsi

Gaz Metan Medias flavius boroncoi Liga 1 sepsi Superliga
Data publicarii: Vineri 29 Aprilie 2022, 19:53
Data actualizarii: Vineri 29 Aprilie 2022, 19:53

Gaz Metan Mediaș a suferit un nou eșec în Liga 1, contra lui Sepsi, scor 1-3, în runda a șaptea din play-out-ul Ligii 1.

Medieșenii au avut o evoluție mai bună în comparație cu partidele precedente și chiar au reușit să marcheze în minutul 16, prin Francisco Junior, din penalty. Sepsi, care deschisese scorul în minutul 2, prin Ștefănescu, a obținut victoria după golurile lui Gonzales (33') și Tudorie (83').

Antrenorul lui Gaz Metan Mediaș își felicită jucătorii după meciul cu Sepsi

La finalul partidei, Flavius Boroncoi, antrenorul lui Gaz Metan, echipă puternic afectată de problemele financiare, care se va desființa la finalul sezonului, a recunoscut că a fost surprins de golul marcat de formația sa.

"Știam că Sepsi e o echipă bună, dar jucătorii mei s-au ambiționat, au dat dovadă de atitudine. Dacă joacă bine, sper să-i vadă cineva, asta le-am spus. Nu știu cine a semnat, dar, din câte știu, se interesează câteva echipe de câțiva dintre ei. Eu cred că vor rămâne în Liga 1 dintre ei. La Rapid erau obosiți, noi am jucat meci de campionat la U19 cu Clujul, trecuseră 48 de ore, aveau dreptul.

Sincer, nu mă așteptam să marcăm azi, dar am marcat. E foarte greu și pentru mine, dar mergem înainte, așa sunt crescut", a spus Flavius Boroncoi.

În urma acestui rezultat, Sepsi a urcat pe locul 8, cu 36 de puncte, în timp ce Gaz Metan e ultima, cu -37, în urma numeroaselor depunctări. Medieșenii au golaveraj 2-25 în play-out.