ULTIMA ORA | Comedia de la Dinamo continua si dupa venirea lui Rednic! Tade ar putea sa fie DAT AFARA inainte sa joace un minut

Miercuri 28 Noiembrie 2018, 17:30

Tade n-a jucat vreun meci oficial pentru Dinamo si s-ar putea desparti de echipa inca din iarna.

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Aboneaza-te la canalul nostru de YouTube si vezi cele mai tari clipuri video

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Situatia de la Dinamo ramane una tragi-comica. Echipa poate rata pentru al doilea an consecutiv play-off-ul, rezultatele fiind mult sub asteptari. Adus ca un posibil salvator, Gicu Grozav s-a despartit de echipa dupa doar 3 meciuri de Dinamo.

O situatie si mai socanta il are in prim-plan pe Gregory Tade. Fostul golgheter al Ligii 1 pe vremea in care juca la CFR Cluj, Tade a fost adus pentru a rezolva problemele din atacul echipei. Tade a jucat doar o repriza intr-o partida amicala cu Concordia Chiajna, insa nu a prins niciun minut in partida cu Gaz Metan si este posibil sa nu joace deloc pana la sfarsitul anului!

Tade a venit cu probleme medicale si, conform Doar Dinamo, oficialii clubului se gandesc sa-i rezilieze contractul in cazul in care nu se va recupera pentru a juca in ultimele 5 meciuri din 2018.

"In atac e problema pentru ca sunt jucatori care ar trebui sa fie rezerve" spunea Rednic dupa partida cu Gaz Metan, avand un discurs similar si dupa partida cu FCSB cand a anuntat aducerea lui Tade.

Structura anului şcolar 2019-2020, anunţată OFICIAL. O vacanţă a dispărut complet