”Trebuie să ne asumăm că am fost penibili”. Mario Camora, nervos după ce CFR Cluj a pierdut în ultimul minut

CFR Cluj - Hermannstadt CFR Cluj Mario Camora Superliga
Data publicarii: Marti 20 Decembrie 2022, 22:39
Data actualizarii: Marti 20 Decembrie 2022, 22:40

CFR Cluj a pierdut meciul cu Hermannstadt, scor 0-1, și a terminat anul 2022 pe locul doi în Superligă.

Hermannstadt a dat lovitura în ultimul minut al partidei din Gruia prin Florin Bejan, care a reluat cu capul o minge centrată din corner. Scuffet a respins balonul în propria poartă, spre disperarea lui Dan Petrescu.

Mario Camora, căpitanul echipei din Gruia, s-a arătat dezamăgit la flash-interviu și a avut un discurs dur cu privire la evoluția echipei sale.

Mario Camora: ”Trebuie să ne asumăm că am fost penibili”

”Trebuie să ne asumăm că am fost penibili, nu am jucat nimic, nu puteam ține de minge. De la început de meci nu a fost bine. Dacă dădeam noi gol, putea să fie altul meci.

Nu a fost ziua noastră. Golul a fost greu de digerat. Știam dinainte cum joacă. Au stat bine pe teren, tactic. Au avut mai multă dorință față de noi. Asta e.

Acum e foarte greu să vorbesc. Sunt foarte supărat că am pierdut. Voiam să mergem în vacanță de pe primul loc. Nu s-a putut.

Trebuie să ne odihnim, să revenim și să ne pregătim bine. Trebuie să avem atitudine bună. Poate multă lume se gândește deja la vacanță. Trebuie să ne asumăm meciul de azi”, a spus Mario Camora, la finalul meciului cu Hermannstadt.

După această victorie, Hermannstadt a urcat pe locul șase în Superligă, cu 33 de puncte, la un punct distanță de Sepsi, care ocupă locul șapte. Pe locurile trei, patru și cinci sunt FCSB, Rapid și Universitatea Craiova, cu câte 38 de puncte.

De partea cealaltă, CFR Cluj va terminat anul 2022 pe locul doi, cu 44 de puncte, la un singur punct distanță de liderul Farul Constanța. Cele două echipe se vor înfrunta în primul meci din 2023, în timp ce Hermannstadt va juca pe teren propriu împotriva celor de la FCSB.