FOTO CFR Cluj - FC Hermannstadt 0-1. Sibienii au dat lovitura pe terenul campioanei în minutul 90+4

CFR Cluj FC Hermannstadt Superliga Superliga
Data publicarii: Marti 20 Decembrie 2022, 21:58
Data actualizarii: Marti 20 Decembrie 2022, 22:06

Meciul dintre CFR Cluj și Hermannstadt s-a încheiat cu victoria sibienilor, scor 0-1.

CFR Cluj - Hermannstadt 0-1

Minutul 90+6: FINAL DE MECI!

Minutul 90+4: GOOOOL Hermannstadt! sibienii au dat lovitura pe terenul campioanei CFR Cluj în ultimul minut. Bejan reia cu capul o minge centrată din corner, pe direcția lui Scuffet, care respinge mingea în poartă.

Minutul 90+3: CFR a rămas în zece! Kolinger a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.

Minutul 67: Birligea trage pe jos din 20 de metri, dar nu nimerește spațiul porții lui Letica.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: PAUZĂ în Gruia!

Minutul 36: Ocazie mare pentru Hermannstadt! Balaure reia cu capul din interiorul careului, dar trimite peste poartă. În spatele său era Biceanu, mult mai bine poziționat.

Minutul 31: Ocazie bună pentru CFR Cluj! Yuri trimite în careu pentru Birligea, dar acesta trage mult peste poarta lui Letica, din poziție ideală.

Minutul 11: Ocazie pentru CFR Cluj! Mario Camora încearcă un șut din prima, din afara careului, dar mingea lovește plasa laterală.

Minutul 1: Fluier de start în Gruia!

• CFR Cluj: Scuffet - Manea, Kolinger, Yuri, Camora - Deac, Boateng, Cvek, Bîrligea - Malele, Janga
  • Rezerve: Sava, Braun, Bălan, Hoban, Bordeianu, Vito, Gîdea, Yeboah, Roger
  • Hermannstadt: Letica - Medina, Antoche, Opruț, Bejan, Butean - Sota, Oroian, Bicean, Balaure - Paraschiv
  • Rezerve: Muțiu, P. Petrescu, Iancu, Babic, Baba, Răuță, Năstăsie, Bucuroiu

Campioana CFR Cluj și FC Hermannstadt se întâlnesc de la ora 20:00, LIVE TEXT pe sport.ro, în ultimul meci al etapei 21 din Superligă și, totodată, ultimul meci al anului 2022.

Distanță de 1 punct între liderul Farul și campioana CFR Cluj

Dacă bate, CFR Cluj încheie anul pe locul 1, peste Farul Constanța. Momentan, clujenii se află pe poziția secundă, cu 44 de puncte, unul mai puțin decât echipa lui Gică Hagi.

Hermannstadt este pe 7, cu 30 de puncte, la două lungimi distanță de play-off.

Ultimul meci al anului va fi arbitrat de Andrei Chivulete.