TRANSFER de marca pentru o echipa din Liga 1! Au luat un atacant care a trecut pe la AS Monaco! Anuntul a fost facut oficial
![TRANSFER de marca pentru o echipa din Liga 1! Au luat un atacant care a trecut pe la AS Monaco! Anuntul a fost facut oficial sepsi edgar salli Liga 1](https://res.sport.ro/assets/sport/2019/07/29/image_galleries/684269/transfer-de-marca-pentru-o-echipa-din-liga-1-au-luat-un-atacant-care-a-trecut-pe-la-as-monaco-anuntul_1_size6.jpg)
O echipa din Liga 1 a realizat un transfer de exceptie.
Sepsi OSK a reusit astazi un transfer de senzatie. L-au luat pe Edgar Salli, jucator care a evoluat in trecut pentru AS Monaco. Ultima oara a jucat la FC Nurnberg. Anuntul a fost facut oficial de catre club.
"Echipa noastra s-a intarit cu un international. Sepsi OSK a reusit sa perfecteze un nou transfer: internationalul camerunez Edgar Salli a devenit oficial jucatorul echipei noastre. Atacantul in varsta de 26 de ani a semnat un contract valabil pe doi ani cu clubul nostru. Edgar Salli cu 38 de meciuri in nationala Camerunului, a jucat ultima oara la FC Nurnberg, dar a mai evoluat in cariera printre altele si la AS Monaco si FC St Gallen", se arata in comunicatul oficial emis de Sepsi.
Salli a fost transferat de Monaco in 2011, pe cand avea 19 ani de la Cotonsport din Camerun. Este cotat la 500.000 de euro pe transfermarkt.com
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News