Titularul Rapidului a plecat de la stadion imediat după finalul meciului! Cum a fost surprins

Rapid Christopher Braun Petrolul Ploiesti Superliga
Data publicarii: Duminica 13 August 2023, 23:50
Data actualizarii: Duminica 13 August 2023, 23:51

Rapid București și Petrolul Ploiești s-au duelat în etapa a cincea a Superligii României, scor 0-2.

Giuleștenii au început sezonul cum nu se poate mai rău și au bifat a doua înfrângere consecutivă în campionat, având doar o victorie în cinci etape jucate. Meciul a fost decis de două autogoluri, cel al lui Răzvan Oaidă din minutul 63 și cel al lui Borja Valle, venit în minutul șase de prelungiri.

După meci, Christopher Braun, care a fost titular și integralist, a fost surprins în parcarea stadionului din Giulești, părăsind arena imediat, îmbrăcat încă în echipamentul de joc.

Fanii Rapidului, dezlănțuiți după meci

După al doilea autogol, fanii Rapidului nu au mai rezistat. "Rușine să vă fie!" s-a auzit imediat din tribune, precum și "Plecați cu toții".

De asemenea, Daniel Niculae, președintele Rapidului, a fost înjurat de suporterii giuleștenilor.

Rapid are două eșecuri consecutive și ocupă doar locul 11 după primele 5 etape, cu 5 puncte.