FOTO Surpriză! A venit din Abu Dhabi să-și susțină fosta echipă. Farul - FCSB e LIVE TEXT de la 21:00

farul - fcsb florin tanase Superliga Superliga
Data publicarii: Duminica 21 Mai 2023, 19:42
Data actualizarii: Duminica 21 Mai 2023, 19:41

Florin Tănase (28 de ani) a plecat de la FCSB în august 2022. Al-Jazira i-a plătit trei milioane de euro lui Gigi Becali pentru serviciile fotbalistului.

La Farul Constanța - FCSB, meci decisiv pentru stabilirea campioanei României, căci, în cazul în care echipa de la malul mării va câștiga, atunci „roș-albaștrii” își pot lua adio de la titlu, e prezent și Florin Tănase.

Fostul fotbalist de la FCSB a fost surprins în afara stadionului, în mașină, așteptând să înceapă partida.

Florin Tănase a făcut parte din cadrul Academiei Hagi și a evoluat pentru FC Viitorul din 2013, până în 2016, când FCSB l-a cumpărat pentru 1.5 milioane de euro.

La gruparea „roș-albastră”, Florin Tănase a adunat 228 de apariții, a marcat 83 de goluri și a oferit 41 de assist-uri, în aproape 20.000 de minute petrecute în echipamentul FCSB-ului.

Cum arată ultimele cinci confruntări dintre FCSB și Farul Constanța

Cum arată ultimele partide dintre FCSB și Farul Constanța? Trei au fost în sezonul actual. Farul Constanța a câștigat de două ori împotriva vicecampioanei în sezonul regulat (3-1, 3-2), însă povestea nu s-a mai repetat și în play-off.

În ultimul duel dintre FCSB și Farul Constanța, din etapa cu numărul patru din play-off-ul Superligii, FCSB a câștigat pe Arena Națională grație reușitelor lui Andrea Compagno (35', penalty) și Florinel Coman (47'). Trupa lui Gică Hagi marcase în minutul 51, prin Enes Sali.