Doar în campionat, Louis Munteanu și-a trecut numele pe tabela de marcaj de 22 de ori și se situează în vârful topului celor mai buni marcatori din SuperLiga României.
Atacantul a semnat cu CFR Cluj în iulie 2024 un contract valabil până în iunie 2028. 3,5 milioane de eruo este cota acestuia, conform statisticilor oferite de Transfermarkt.
Suma incredibilă cerută de CFR Cluj după ce Gigi Becali a declarat că-l vrea pe Louis Munteanu pentru 4 milioane de euro
Gigi Becali, patronul lui FCSB, a declarat recent că dacă se califică în UEFA Champions League, atunci o să-l oferteze pe Louis Munteanu pentru 4 milioane de euro.
Ioan Varga, patronul lui CFR Cluj, a mărturisit însă că nu-l cedează pe atacantul trecut pe la Fiorentina și Farul doar în momentul în care va primi o ofertă de peste 17 milioane de euro.
”E o glumă bună după sărbătorile Pascale. Prefer să mă abțin decât să vorbesc urât. O iau ca pe o glumă și atât. Louis nu este de vânzare pentru niciun club din România, așa că să-și calculeze domnul respectiv bugetul, să nu își facă griji pentru noi.
Suntem prieteni, iar eu mă rezum doar la prietenie. Louis nu pleacă în România! Şi e exclus să plece fără 17-18 milioane de euro plus procente!”, a spus Ioan Varga, potrivit gsp.