Steaua a egalat liderul CFR la victoria 1000!

Data publicarii: Duminica 06 Aprilie 2008, 19:20
Data actualizarii: Duminica 06 Aprilie 2008, 19:20
1000 DE VICTORII! URMEAZA TITLUL 24?

Lacatus si-a facut cel mai frumos cadou! Steaua a sarbatorit in Ghencea nu doar egalarea liderului CFR ci si victoria cu numarul 1000 cadoul perfect pentru cei 44 de ani ai antrenorului Lacatus caruia fanii i-au scandat numele minute in sir. Meciul a inceput cu parfum de scandal.Bricheta s-a terminat insa a inceput "diplomatul". Acuzati de blat dupa ce Sorin Cartu s-a intalnit cu mana dreapta a lui Becali, varul Virgil, stelistii  au invins cu 2-0 intr-un meci in care s-a pastrat pentru spectacol in repriza a doua. Pe un teren dificil plin de apa Goian a deschis scorul pentru Steaua in minutul 49 dupa o lovitura de cap din cornerul executat de Mendoza.Pepe Moreno a dus scorul la  2-0 si a dus Steaua la egalitate de puncte cu CFR.

Steaua: Zapata – Golanski, Goian, Ghionea, Petre Marin – Neaga, Plesan, Radoi, Mendoza – Dica, Pepe
Dacia Mioveni: Stanca - Scarlatache, Olteanu (cpt), Voicu, Vladu - Balauru, Claudiu Ionescu, Andrei Neagoe, Robert Neagoe - Hristu Chiacu, Chihaia

Min 49: GOL Steaua! Goian deschide scorul cu o lovitura de cap dupa un corner executat de Mendoza.

Min 56: GOL Steaua! Pepe Moreno suteaza imparabil din interiorul careului!