VIDEO Cum a fost surprins Mihai Stoica, imediat după FCSB - Dinamo 2-1

Data publicarii: Duminica 23 Iulie 2023, 09:18
Data actualizarii: Duminica 23 Iulie 2023, 09:18

FCSB a câștigat derby-ul cu Dinamo, disputat pe Arcul de Triumf, scor 2-1, în etapa a doua din Liga 1.

FCSB a deschis scorul după 30 de minute, când Florinel Coman a reușit o execuție spectaculoasă de la marginea careului - un șut cu piciorul stâng spre vinclu, fără șansă pentru portarul Golubovic. Darius Olaru a dus scorul la 2-0 cinci minute mai târziu, cu un șut în diagonală din careu.

Mihai Stoica a plecat în grabă de la Arcul de Triumf după FCSB - Dinamo 2-1

Dinamo a redus din handicap în minutul 83, prin Goncalo Gregorio, după o bară a lui Neluț Roșu și o respingere greșită a lui Târnovanu, însă a fost insuficient pentru "câinii" lui Ovidiu Burcă.

Mihai Stoica a plecat de la Arcul de Triumf la scurt timp după ultimul fluier. Oficialul FCSB a fost destul de grăbit și a trecut printre fanii prezenți în preajma arenei.

În timpul meciului, Mihai Stoica a stat în zona băncilor de rezerve.

Mihai Stoica: "Vestea proastă e că stadionul e prea mic, dar vestea bună e că fanii sunt mai aproape"

Înainte de meci, Mihai Stoica se arăta dezamăgit de faptul că derby-ul cu Dinamo se dispută pe un stadion atât de mic și le cerea celor care administrează Arcul de Triumf să protejeze gazonul în această perioadă, având în vedere că FCSB va folosi arena și pentru partida cu CSKA 1948 Sofia, din turul 2 preliminar Conference League.

"Vestea proastă e că stadionul e prea mic, dar vestea bună e că fanii sunt mai aproape. Mare păcat că se joacă aici, dar trebuia să bifăm și asta, cel mai mic stadion din istoria derby-urilor.

Jucăm pe un stadion pe care nu am jucat niciodată, pe un teren prost și le mulțumim celor care administrează această bază. Ne-au ajutat, au fost lângă noi mereu, dar ar fi bine ca pe terenul ăsta să nu se antreneze măcar două săptămâni alți sportivi, mai ales când punem baza noastră la dispoziție. Echipa asta joacă în Europa, mai avem un meci", spunea Mihai Stoica, la Orange Sport.