Spectacol total la Farul - FCSB! Fanii gazdelor au „aprins” peluza cu materiale pirotehnice încă din startul meciului

farul - fcsb Superliga Superliga
Data publicarii: Duminica 21 Mai 2023, 21:15
Data actualizarii: Duminica 21 Mai 2023, 21:29

În clasament, înainte de meciul direct, Farul Constanța se află pe prima poziție cu 47 de puncte, în timp ce vicecampioana României, FCSB, se situează la o lungime de actualul lider, cu 46 de puncte. Meciul direct dintre cele două va câtări enorm cu privire la stabilirea campioanei.

Imediat după fluierul de start al arbitrului, peluza desemnată fanilor „fariști” s-a colorat în roșu, din cauza materialelor pirotehnice! Galeria gazdelor au întreținut atmosfera de la Ovidiu cu cântece și scandări încă din primele minute ale meciului.

Cum arată ultimele cinci confruntări dintre FCSB și Farul Constanța

Cum arată ultimele partide dintre FCSB și Farul Constanța? Trei au fost în sezonul actual. Farul Constanța a câștigat de două ori împotriva vicecampioanei în sezonul regulat (3-1, 3-2), însă povestea nu s-a mai repetat și în play-off.

În ultimul duel dintre FCSB și Farul Constanța, din etapa cu numărul patru din play-off-ul Superligii, FCSB a câștigat pe Arena Națională grație reușitelor lui Andrea Compagno (35', penalty) și Florinel Coman (47'). Trupa lui Gică Hagi marcase în minutul 51, prin Enes Sali.